W dzisiejszym dniu ( 8 listopada) odbył się w klasach 0-3 uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Dowiedzieli się co to jest niepodległość słuchając piosenki w wykonaniu Tatianki, Zuzi, Nicoli i Martynki pt. " Co to jest niepodległość?".

Uzmysłowili sobie, że należy być dumnym z tego, że jesteśmy Polką i Polakiem śpiewając razem z klasami pierwszymi piosenkę pod tym samym tytułem. Ponadto wysłuchali wiersza o barwach narodowych w wykonaniu Natalii, obejrzeli taniec z szarfami przygotowany przez klasę 3a, zobaczyli taniec narodowy " Polonez" w wykonaniu najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych, wysłuchali pieśni " Rozkwitały pąki białych róż" zaprezentowanej przez klasę 2a i " Przybyli ułani " przez klasę 2b oraz wysłuchali wiersza wyrecytowanego przez Olę pt." 11 listopada".

Uczniowie klasy 2 b wzięli udział 5 listopada w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Dziecięcą "Koronka". Pytania dotyczyły znajomości lektury " Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke.

Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania. Były pytania, tekst z lukami, krzyżówka i dopasowywanie obrazków i opisów do właściwej postaci. Dzięki tej zabawie uczniowie utrwalili i przypomnieli sobie ważne wątki z książki, zgodnie współpracowali i zrozumieli, że nie liczy się wynik, ale dobra zabawa.

Ostatnio po raz kolejny odwiedziła nas pani psychodietetyk. Razem dziećmi klas pierwszych przygotowywała zdrowe posiłki.

Dzień dyni był bardzo ciekawym dniem w kl. 0B. Dzieci wykonywały prace plastyczne i techniczne, ozdabiały i smakowały babeczki dyniowe oraz konfiturę z dyni.

Dzieci z kl. 0B już bardzo dobrze czują się w naszej szkole i biorą udział w wielu działaniach organizowanych na terenie placówki.

Jesień rozgościła się u nas już na dobre. W związku tym, postanowiliśmy z klasą Ia na edukacji plastycznej, wykorzystując jej kolory i dary stworzyć piękną kreację dla Pani Jesieni.

31.10.2019 r. nasza szkoła zamieniła się w dyniową krainę. Wszędzie dominiowały kolory jesieni, wśród nich pomarańczowy – tak przebrały się dzieci i nauczyciele. W salach lekcyjnych można było podziwiać różnej wielkości i odmiany dynie.

Już trzeci rok w naszej szkole odbywają się cykliczne koncerty muzyczne, na których uczniowie poznają instrumenty muzyczne, ich budowę i brzmienie. Na instrumentach grają muzycy z filharmonii wrocławskiej.

Ponadto aktywnie słuchają muzyki poważnej i rozrywkowej. Słuchają ciekawostek związanych z muzyką. Wszystko w oparciu o ruch i rytmikę. Uczniowie klas 0-3

Uczniowie klasy 2 b na zajęciach technicznych poznali sposób wykorzystania szpatułek laryngologicznych lub patyczków od lodów. Wykonali, wytrwale i sprawnie pracując, szkatułki do przechowywania skarbów, które mogą być świetnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego.

22 października do klasy 2b przyszła pani Małgorzata Duma- Talaga psychodietetyk, aby po raz kolejny przygotować z dziećmi zdrowe i pyszne przekąski. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze zawierają produkty, z których przygotowane zostały pizzowe mufinki i smaczna dyniowa pasta.