Sprawozdanie z realizacji projektu 

 

BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI Z JASZKOTLA

            15 lutego pojechaliśmy do Jaszkotla ze strojami karnawałowymi. Udało nam się zebrać różnorodne przebrania zarówno dla małych, jak i tych większych dzieci. Po przyjeździe udaliśmy się do naszych podopiecznych, którzy mogli wybrać kreacje na bal. Po raz pierwszy mogliśmy się spotkać ze starszymi wychowankami ZOL.  W organizacji zabawy pomogli nam opiekunowie, jak i nauczyciele z Placówki Oświatowo-Wychowawczej z Jaszkotla.

 

Podczas imprezy bawiliśmy się wspólnie z dziećmi, pomagaliśmy w organizacji zabaw, konkursów. Na zakończenie czekał na wszystkich skromny poczęstunek.

            Pozytywnie zaskoczył nas entuzjazm dzieci, ich otwartość, chęć do zabawy, jak i kreatywność. 


Zbiórka żywności dla dzieci z Jaszkotla.

Po raz kolejny włączyliśmy się do akcji ,,Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka". 

13 grudnia uczniowie naszej szkoły zbierali żywność i potrzebne produkty w sklepie Kaufland. 
Dzięki ofiarności oraz zrozumieniu osób o „wielkim sercu” zebraliśmy liczne dary dla naszych Małych Podopiecznych.

DSC02105  DSC02106  DSC02107

Finał Akcji ,,Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka".

12 grudnia 2014 r. o godzinie 10.00 w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu odbyła się Gala akcji ,,Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka".

W tegoroczną pomoc włączyło się ponad 20 dolnośląskich szkół, a także parafie, firmy i osoby indywidualne. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę artykułów pielęgnacyjnych, żywności, słodyczy dla dzieci z Domu im. Jana Pawła II.
Delegacja naszej szkoły wzięła udział w oficjalnym podsumowaniu akcji, podczas którego mogliśmy obejrzeć wzruszające Jasełka przygotowane przez dzieci z Jaszkotla. Dodatkową atrakcją było wspólne kolędowanie z Anią Wyszkoni- wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i jednocześnie ambasadorką placówki. 
Na zakończenie otrzymaliśmy podziękowanie za naszą dotychczasową współpracę.

Zdjęcia

 

 

20.12.2013

20 grudnia ponad 20 osobowa grupa uczniów naszej szkoły po raz kolejny pojechała do Jaszkotla. Tym razem wzięliśmy ze sobą dary zebrane podczas ,,Mikołajkowej paki dla dzieciaka" .
7 i 8 grudnia w sklepie Kaufland zbieraliśmy słodycze, produkty spożywcze, środki higieny dla chorych dzieci z ZOL. Dzięki hojności klientów sklepu udało nam się zebrać dużo, różnorodnych artykułów, które przekazaliśmy podczas grudniowego spotkania. Nic więc dziwnego, że radość nasza była ogromna.

DSC01552  DSC01480


W Jaszkotlu tradycyjnie opiekowaliśmy się dziećmi z ZOL jak i uczestniczyliśmy w przygotowanych dla nas warsztatach. W przerwie między zajęciami czekał na nas słodki poczęstunek . Podczas zajęć warsztatowych dało się odczuć wiele pozytywnej energii. Panie przygotowały dla nas różnorodne gry i zabawy ruchowe, które możemy wykorzystać w pracy z chorymi jak i zdrowymi dziećmi. Nasi wolontariusze chętnie włączyli się do wspólnej zabawy, a ich kreatywność i aktywność zostały docenione i mocno zaakcentowane przez prowadzące instruktorki.

 

20.11.2013

Wyjazd do Jaszkotla.


Wyjazd do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu odbył się dnia 20 listopada 2013 r. Pojechało dwudziestu jeden uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Naszymi opiekunami byli: pani Agnieszka Olejnik-Waszczuk nauczycielka wychowania fizycznego, pani Małgorzata Kaźmierczak nauczycielka matematyki oraz ksiądz Mateusz Michoń. Wyruszyliśmy o godzinie 800, powrót nastąpił ok. 1330. Po dotarciu na miejsce młodzież została podzielona na dwie grupy. Jedna poszła na salę zabaw, druga natomiast do pokoi dzieci. Zadaniem uczniów była zabawa i opieka nad maluchami, mieliśmy nawet okazję karmić je.

DSC01523  DSC01512  DSC01523     

Małe dzieci potrzebują kontaktu indywidualnego z innymi osobami, który im chwilowo zapewniliśmy. Widać było ich radość i zadowolenie z naszej wizyty.
Później zaczęła się druga część zajęć, tym razem już z zakresu choreoterapii, które poprowadziły pani Ola i pani Asia. Na początku każdy mówił czego oczekuje od wolontariatu. Dalsze zajęcia polegały na zabawach ruchowych, na koniec była chwila relaksu, wszystkim bardzo się to podobało. Myślę, że ten wyjazd był bardzo korzystny zarówno dla tamtych dzieci, jaki i dla uczniów.

 


Paulina Szewczyk
klasa III d

 

09.10.2013 

 

DSC01489  DSC01482  DSC01483  DSC01480

 

 

12.06.2013

Pomagamy, bo lubimy!

Dwunastego czerwca bieżącego roku grupa uczniów z naszego gimnazjum wraz z wuefistką panią Agnieszką Olejnik-Waszczuk, nauczycielką matematyki panią Małgorzatą Kaźmierczak oraz księdzem, Mateuszem Michoniem odwiedzili Ośrodek Opiekuńczo-Leczniczy w Jaszkotlu.

W tej placówce przebywają dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, stanach po operacjach przepuklin rdzeniowo-oponowych, z wodogłowiem, zespołem Downa, dystrofiem mięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, zespółem FAS, wrodzonymi i nabytymi wadami  postawy czy opóźnieniem rozwoju psycho-motorycznego. Jaszkotle to mała wieś położona niedaleko Wrocławia, na trasie do Kątów Wrocławskich. Dzieci mają tam dobre warunki leczenia, edukacji i opieki. Mieszkają, leczą się, jak również uczą w budynku, który został oddany do użytku w 1992 roku. Do dyspozycji mają sale zabaw, stołówkę, bibliotekę, a na zewnątrz - plac zabaw i mały park z wytyczonymi alejkami i trawiastym boiskiem. Wszystkie obiekty dostosowane są do możliwości osób niepełnosprawnych. Uczniowie naszej szkoły przed wyjazdem zbierali słodycze, zabawki oraz artykuły higieniczne,  aby wręczyć je maluchom. Następnie spędzili z nimi kilka godzin, opiekując się, śpiewając, malując czy bawiąc się na dworze, ponieważ pogoda w ten dzień naprawdę dopisała, było ciepło i słonecznie. Pod koniec spotkania zostało zorganizowane wspólne jedzenie kiełbasek przygotowanych na grillu.

To był już drugi wyjazd, kolejny jest przewidziany na wrzesień. Takie spotkania są pożyteczne zarówno dla chorych dzieci, które mogą choć przez chwile zapomnieć o swoich troskach, jak i pełnosprawnej młodzieży, aby docenić swoje dotychczasowe życie i bardziej pozytywniej popatrzeć na świat.

 

Zdjęcia

 

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com