Program „TRZYMAJ FORMĘ” realizowany metodą projektu

Uczniowie naszego Gimnazjum  w roku szkolnym 2011/12 już po raz piąty przystąpili do realizacji programu TRZYMAJ FORMĘ. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny zatwierdzony przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Polską Federację Producentów Żywności. Koordynatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oławie. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.trzymajforme.pl

CELE programu:

  • zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie,
  • promowanie zdrowego stylu życia,
  • utrwalanie zasad zdrowego odżywiania.

Założeniem projektu jest zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej. Młodzież obowiązkowo wykonuje prezentacje multimedialne dotyczące konkretnych zagadnień.

Ponadto przewidziane są również inne działania: spotkania, wykłady, pogadanki, konkursy dotyczące zdrowego żywienia, profilaktyki zdrowotnej oraz potrzeb aktywności fizycznej. Projekt pogłębia szkolną edukację i powiązany jest z programem nauczania wychowania fizycznego, biologii, sztuki, informatyki, programem wychowawczym szkoły i profilaktyki.

Akcja „Trzymaj Formę” adresowana jest nie tylko do uczniów, ale również do rodziców oraz społeczności lokalnej.

Realizacja projektu przynosi korzyści dla wszystkich uczestników, ponieważ zajmując się problemem zdrowego trybu życia, zdobywania konkretnych umiejętności oraz kształtowania postaw – propaguje się społeczną świadomość dotyczącą zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej.

Koordynatorami szkolnymi są:

Marzena Cegielska-Kowal

Bogdan Erbel

Krzysztof Tarnowski

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com