Trzymaj Formę – warsztaty taneczne - zdjęcia

W dniu 13.04.15r. odbyły się w naszej szkole warsztaty taneczne, prowadzone przez panią Adę Wyrębkiewicz. Ich głównym celem było pokazanie różnych form tanecznych oraz zachęcanie młodzieży do tańca.

Przez 2 godziny ponad 40 uczestników poznawało  następujące style taneczne: Hip- hop, house, dancehall.

Hip-hop to taniec współczesny, który powstał w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach 70- tych XX w. Jego kroki nie zawsze są bardzo skomplikowane, więc w celu zachęcenia kolegów i koleżanek układ, który nam zaproponowano, został dostosowany specjalnie dla osób stawiających pierwsze kroki w tym stylu tanecznym. Najważniejsze w hip - hopie jest wczucie się w muzykę i poruszanie ciałem w jej rytm.

House to  gatunekelektronicznej muzyki tanecznej(klubowej) mający swe początki w muzycediscolat 70 .Kręcąc winylami   didżeje  miksują  ze sobą same ścieżki rytmiczne poszczególnych nagrań, tworząc surowe i szorstkie dźwięki, emanujące jednak wyjątkowo hipnotyczną energią.

Dancehall to  gatunek muzycznywywodzący się zJamajki, powstały pod koniec lat siedemdziesiątych z klasycznegoreggae, ale żywszy

 i szybszy od niego. W tańcu poza samym ruchem ważny jest attitude, czyli charakter, pewność siebie oraz swag, czyli styl tancerza, jego odczuwanie muzyki.

         Warsztaty dostarczyły mi wiele niezapomnianych wrażeń, pogłębiły moją wiedzę  i umiejętności w dziedzinie przedstawionych stylów tanecznych, przede wszystkim jednak były dobrą zabawą z odrobiną szaleństwa. Również inni uczestnicy zajęć uważają, że były one interesujące, spełniły ich oczekiwania.

Myślę, że jest potrzeba  kontynuowania takiej formy zajęć, która może być również formą spędzania czasu wolnego.

         Na koniec pragnę serdecznie podziękować Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole, która była sponsorem zajęć, i nauczycielom, którzy je zorganizowali.

                                                           

     Zdjęcia

                                                                           Aleksandra Grzeszczuk

                                                                           Klasa II c


 
 
 
 
 
  
HISTORIA GRUPY TANECZNEJ
„Power”
W naszej szkole zespół taneczny powstał we wrześniu 2000 roku i działa do dnia dzisiejszego. Z początku nosił nazwę „Space dance” ale w 2009 roku nazwa zespołu tanecznego uległa zmianie na „Power”. Opiekę nad nim sprawują, pani Marzena Kowal i pani Agnieszka Waszczuk. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i uczęszczają na nie uczennice z klas I-III.
1          2 
3          4
5          6
 Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczennic, poznawanie przez nich nowych form ruchowych przy muzyce oraz przygotowanie ich do udziału w zawodach tanecznych.
Zajęcia taneczne umożliwiają rozwój fizyczny i intelektualny dzieci, wypełniają czas wolny, dają satysfakcję młodym tancerzom, rodzicom i całej społeczności Oławy. Dzieci uczą się systematycznej pracy, odpowiedzialności, kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym, radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Nasza grupa taneczna reprezentuje szkołę i miasto podczas różnych zawodów, meczy, imprez sportowo – rekreacyjnych.
•W czerwcu 2007 roku dziewczęta wzięły udział  w Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Aerobiku. Miały wielką tremę, ale wypadły wyjątkowo dobrze i stanęły na wysokości zadania. Mimo, iż nie udało nam się zająć medalowego miejsca, to sam udział w tak dużej  imprezie był dla nas  wielkim sukcesem.
•  Poprzez uczestnictwo naszych dziewcząt w warsztatach cheerleadingu w Lesznie w kwietniu 2008 r. nasz zespół wziął udział w VI Dolnośląskim Przeglądzie Grup Cheerleaders 2008 we Wrocławiu. W zawodach brały udział uczennice dolnośląskich szkół publicznych, prywatnych oraz zespoły MDK-ów. Grupy cheerleaders rywalizowały w dwóch kategoriach: do lat 13 oraz 14 i powyżej. W tym roku podwyższono poprzeczkę prezentacji wprowadzając do układów elementy obowiązkowe: piruety, skoki cheer i sportowe, szpagaty. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom prezentacji wszystkich zespołów bardzo wysoki. Nasze uczennice zademonstrowały ciekawy układ choreograficzny, który otrzymał wyróżnienie.
7

Warsztaty taneczne w Święciechowej

8

•  Kolejna impreza w jakiej wzięłyśmy udział to X Otwarte Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego Zespołów Cheerleaders, które odbyły się w grudniu tego samego roku. W Lesznie impreza zorganizowana była na wysokim poziomie. Uczestniczyło bardzo dużo zespołów trenujących już od paru dobrych lat przy Ośrodkach Kultury w danym mieście i trudno było się do nich porównywać, albowiem nasz zespół ćwiczył tylko 3 miesiące. Udział, w w/w zawodach był dla nas ważnym doświadczeniem, motywującym do dalszej pracy. 
9          10  
11
 •W kwietniu 2009 r. uczennice reprezentowały szkołę podczas VII Dolnośląskiego Przeglądu Grup Cheerleaders we Wrocławiu. Wówczas na 25 zespołów ponownie zdobyłyśmy wyróżnienie i był to dla nas wielki sukces!
12
Nasze zajęcia przygotowują do różnego rodzaju zawodów, skupiają uczniów pasjonujących się tańcem, dają szansę na wykazanie się i osiąganie sukcesów. Osoby o wspólnych zamiłowaniach mobilizują się do efektywniejszego działania.
Zajęcia przygotowują uczniów do praktycznego wykorzystania poznanych technik tańca, kształtują umiejętność organizacji pracy własnej, wyzwalają potrzebę zmagań podczas zawodów. Oprócz układów tworzonych przez nauczycielki, uczennice tworzą też swoje układy i dobierają do nich własną muzykę. Nasze działania angażują uczennice do długofalowych działań, systematycznej pracy przez cały rok.
Występy tancerek są doskonałą reklamą szkoły, przekonują o tym, że można i należy pracować nad swoimi uzdolnieniami.
13          14 
15          17

„Międzyszkolne Zawody w Aerobiku Rekreacyjnym Szkół Podstawowych”

16
Break – dance  -  pokaz szkolnej grupy
 18          19
 21

Drzwi Otwarte Szkoły”

22

Warsztaty taneczne dzięki współpracy z Centrum Odnowy Biologicznej „Wellness”

 23          24

Występy taneczne podczas zawodów w piłce siatkowej

 

 

WARSZTATY TANECZNE

 

11 marca z okazji Dnia Kobiet uczestniczyłyśmy w bezpłatnych warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Akademia Tańca Esens we Wrocławiu( partner „Miasta w Formie” ) Dziewczęta miały okazję poznać wybrane style. Wśród nich – zumbę, dancehall, hip-hop, taniec brzucha oraz tańce latynoamerykańskie.
Ponadto, tego dnia wszystkie uczestniczki mogły skorzystać z porady Psycho-Dietetyka

 

PROGRAM WARSZTATÓW:
12.00 - Hip-hop na początek (M. Kamiński)
12.30 - Samba (M. Kołodziejczyk)
13.00 - Cza-cza (P. Polakowski)
13.30 - Salsa Cubana Solo (P. Kiełbik)
14.00 - Wykład Psycho-Dietetyka (K. Dziubacka) / przerwa
14.30 - Taniec brzucha (P. Marczewska)
15.00 - Jive (E. Jasic)
15.30 - Zumba (D. Rabenda)
16.00 - Zakończenie warsztatów
W warsztatach tanecznych udział brało 7 uczennic naszej szkoły i jedna nasza absolwentka.

 

Opiekunami grupy taneczne były nauczycielki wychowania fizycznego :
Agnieszka Olejnik – Waszczuk i Marzena Cegielska - Kowal

 

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com