W dniach od 27 maja do 26 czerwca br. w naszej szkole odbywały się szkolne obchody Roku Żołnierzy Wyklętych. Była to forma uczczenia przez młodzież pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i polskiego państwa podziemnego. W ramach obchodów uczniowie oglądali filmy tematyczne, wykonywali prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne. Szczególną  formą zaangażowania się młodzieży w poznawanie losów ?wyklętych? był konkurs literacki, w którym główną nagrodą był tablet ufundowany przez sponsora.

Prace konkursowe  oceniała komisja  złożona z nauczycieli języka polskiego, historii oraz nauczycieli bibliotekarzy. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Czernik, drugie Szymon Guglas, a trzecie ex aequo Natalia Jędrzejowska i Paulina Żmuda. Wyróżnienia przypadły Martynie Stępkowskiej oraz Piotrowi Wojciechowskiemu.                                         

Dużą popularnością cieszyła się wystawa w galerii szkolnej. Umożliwiła ona uczniom poznanie losów żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego m.in. Hieronima Dekutowskiego ?Zapory?, Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza ?Łupaszki?, Stanisława Sojczyńskiego ?Warszyca?, Danuty Siedzikówny ?Inki? i innych.      

 Szkolne obchody Roku Żołnierzy Wyklętych zakończyło spotkanie z dr Tomaszem Gałwiaczkiem., który zapoznał młodzież z polską rzeczywistością po II wojnie światowej. Uczniowie mogli również zadawać nurtujące ich pytania. Na zakończenie dr Galwiaczek oraz dyrektor szkoły wręczyli nagrody i dyplomy nagrodzonym w konkursach.

Organizatorami projektu były Maria Karłowicz i Maria Piasecka przy współudziale nauczycieli języka polskiego i historii.

Organizatorzy dziękują p. Barbarze Guglas za udostępnienie materiałów na wystawę oraz p. Krzysztofowi Cegiele za pomoc w przygotowaniu  wystawy i wsparcie finansowe.

Zdjęcia

 

Maria Karłowicz

Maria Piasecka

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com