IMG 0635

Spotkanie Młodych w Henrykowie

Zbliża się koniec semestru. Za chwilę ferie zimowe, i ani się obejrzymy kolejni trzecioklasiści będą zdawać egzamin na zakończenie gimnazjum, dlatego też dzielnie się do niego przygotowują, nie tylko intelektualnie, ale także duchowo. W tym semestrze bowiem odbyła się pielgrzymka do Henrykowa. Oto relacja z tego duchowego przygotowania do egzaminów.

 

„Jego moc uwalnia mnie”- tak właśnie brzmiało hasło IX już edycji Spotkania młodych w Henrykowie. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich z ośmiu szkół gimnazjalnych z terenu archidiecezji wrocławskiej. Pomimo niesprzyjającej aury do Henrykowa przybyło ponad trzysta młodych ludzi. Jedną z najliczniejszych grup stanowili młodzi w Oławy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orląt Lwowskich (dawne Gimnazjum nr 2) pod opieką p. Aliny Wilgosiewicz i ks. Patryka Stolarka. „Młodzież w wieku dorastania potrzebuje dużej troski i zainteresowania oraz takiego oddziaływania, które będzie kształtowało w nich wiedzę, ale i przede wszystkim wartości. To również czas pierwszych wyborów drogi życiowej i pierwszych egzaminów. Maturzyści jeżdżą do Częstochowy, a my do Henrykowa. Przygotowujemy się także duchowo do kwietniowych egzaminów.”- mówią opiekunowie grupy, podkreślając, że jest to również dla młodych katolików czas przygotowywania się do sakramentu bierzmowania.

W tym dniu młodzież, podążająca szlakiem cysterskim, zwiedziła henrykowskie opactwo ze znaną na skalę europejską Księgą henrykowską oraz poznała Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Następnie w namiocie obok klasztoru wystąpili ewangelizatorzy z grupy "Wyrwani z niewoli". Świadectwo swojego nawrócenia i obecnego życia przeplatali hiphopowymi utworami, pokazując, że w Panu Bogu można znaleźć pełnię szczęścia. Spotkanie było bardzo żywiołowe, pełne dialogów z młodzieżą, która chętnie włączyła się w śpiew.

Po przerwie na słodki poczęstunek w pobliskim kościele Wniebowzięcia NMP odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz wybrać Chrystusa, by mężnie wyznawać swoją wiarę. Ostatnim i zarazem najważniejszym punktem pielgrzymki była wspólna Eucharystia oraz indywidualne błogosławieństwo, podczas którego każdy młody człowiek otrzymał brelok z hasłem „Nie wstydzę się Jezusa”.

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com