Wycieczka do Muzeum Pana Tadeusza, która odbyła się 20 grudnia 2017 roku była jedną z ciekawszych wycieczek. Według mnie niesamowite było połączenie przyjemnego z pożytecznym, które zdecydowanie umiliło pobyt . W każdej sali można było znaleźć interaktywne zabawy, które nawiązywały do tematyki danego pomieszczenia. Pierwsza gra polegała na dopasowaniu elementów fotografii do ich miejsca na skrzyni przy pomocy białej, prostokątnej tabliczki.    

                       Z każdą następną zabawą można było poznać więcej ciekawych faktów z życia Adama Mickiewicza. Mnie najbardziej zainteresowały interaktywne książki, których strony przewracało się przeciągnięciem ręki. Niesamowite były również kolorowe obrazy wyświetlane na zasłonie dymnej, przy końcu trasy zwiedzania. Jednym z głównych powodów, dla którego udaliśmy się na tę wycieczkę była chęć zobaczenia rękopisu „Pana Tadeusza”. Niezwykłe jest to, że można ujrzeć oryginalną księgę, która jest znana wszystkim Polakom jako epopeja narodowa. Myśl o tym, że widziałam charakter i styl pisma samego Adama Mickiewicza napawa mnie niezwykłą dumą. Uważam, że do takiego muzeum powinien udać się każdy Polak, który szanuje swoją ojczyznę i dba o kulturę. Jest to bardzo ciekawe i przydatne doświadczenie chociażby ze względu na „efekty specjalne”. Nawet osoby, które nie przepadają za muzeami, na pewno nie pożałują tam wizyty .

                                                      Kamila Szymków

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com