22 maja razem z panią psycholog Agnieszką Skórzak wybraliśmy się na konferencję „Mediacje szansą na rozwiązywanie konfliktów”. Naszą szkołę reprezentowała grupa 8 uczniów klas trzecich: Izabela Michalak, Martyna Herman, Martyna Kaczor, Kasia Książyk, Maciej Szmatyński, Żora Logyan i Klaudiusz Pietraś. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie.

 

            W pierwszej części konferencji zaprezentowali się prelegenci. Psycholog pani Jolanta Kaczarek- Stec przedstawiła prezentację pt. „Konflikt jako nieuchronność życia społecznego”. Pan Dawid Marczyński z Komendy Wojewódzkiej Policji opowiadał o demoralizacji młodzieży.

            Drugi panel rozpoczęła kurator sądowa, pani Beata Sobańska. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Kolejnym gościem był pan Paweł Kałużny, wychowawca z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno Socjoterapeutycznych w Oławie. Na przykładzie ZPRS mówił o możliwościach rozwiązywania konfliktów. Ostatnim mówcą przed wystąpieniem gościa honorowego była mediator, pani Grażyna Górska. Wytłumaczyła nam jak ważną rolę pełni mediacja w rozwiązywaniu konfliktów międzyludzkich.

            Najważniejszym gościem była dla nas kończąca konferencję pani sędzia w stanie spoczynku Anna Maria Wesołowska. Podczas wykładu powiedziała nam o odpowiedzialności, jaka dotyczyć może każdego z nas oraz o wielu ciekawych i trudnych sprawach sądowych, jakie prowadziła. Dowiedzieliśmy się o tym, jak ważna jest edukacja prawna, którą pani sędzia prowadzi na szeroką skalę już w przedszkolach.

            Konferencja była dla nas ciekawym doświadczeniem.

           

opracowanie: Martyna Kaczor i Agnieszka Skórzak

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com