„Na fali miłosierdzia” to temat wiodący VIII spotkania młodych w Henrykowie, które odbyło się 28 października br. Z naszego miasta blisko trzydziestka uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Orląt Lwowskich, pod opieką Aliny Wilgosiewicz i ks. Piotra Rozpędowskiego uczestniczyła w pielgrzymce.

Celem spotkania było doświadczenie wspólnoty i przeżycie ważnego etapu w przygotowaniu do bierzmowania, a także modlitwa przed pierwszym ważnym wyborem młodego człowieka, jakim jest wybór szkoły średniej. Uczniowie mieli okazje zwiedzić klasztor ojców Cystersów i poznać jego historię. Najciekawszym elementem zwiedzania była słynna ,, Księga Henrykowska ‘’, w której zapisano pierwsze zdanie w języku polskim ,, Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai’’. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy pielgrzymki spotkali się  z ks. Jakubem Bartczakiem, który prowadził konferencję „Na fali miłosierdzia”. Ks. Bartczak pokazał, jak ważna w życiu każdego człowieka jest modlitwa i jakie części powinna zawierać. Pomiędzy świadectwem mówionym, rapował nt. wiary, włączając ku ogólnej radości zgromadzonych, młodych ludzi do śpiewu. Nie było tam miejsca na nudę. Po spotkaniu wszyscy udali się do kościoła na Adorację wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz Mszę Świętą, przed którą można było przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Warto podkreślić, iż spośród blisko trzystu uczestników, to właśnie my, Gimnazjaliści z Oławy zostaliśmy poproszeni o oprawę liturgiczną podczas Mszy Świętej. Po zakończonej Eucharystii, na uczestników czekał ciepły posiłek.

Pielgrzymka do Henrykowa pokazała mi, że wspólnoty w życiu człowieka są bardzo ważne i jak bardzo potrafią zachęcić młodzież do uczęszczania do Kościoła. Najważniejsze jest to, że pomagają umacniać wiarę i utrzymać ją.

Wiktoria Mołdawiak, kl.IIIC

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com