21 października rozpoczęła się VIII edycja akcji „Pola Nadziei”. Z tej okazji uczniowie oławskich szkół podstawowych i gimnazjów udali się na uroczystą inaugurację projektu. Delegację Gimnazjum nr 2 stanowili uczniowie klasy II E pod opieką Aliny Wilgosiewicz.

          Punktualnie o godzinie 9.00 w kościele pw. śś. ap. Piotra i Pawła rozpoczęła się Msza Św. poświęcona chorym przebywającym w hospicjum domowym „Caritas” oraz tegorocznej edycji „Pól Nadziei”. Na liturgii gościł ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiego Caritas, który uświadomił nam, że człowiek powinien służyć drugiemu. Bóg razem cierpi z cierpiącymi, my zaś powinniśmy im pomagać. Nasze powołanie odkrywamy właśnie przez pomoc potrzebującym, samotnym, ubogim. Albowiem stosunek do bliźniego świadczy jakimi jesteśmy ludźmi.

           O godzinie 10.00 udaliśmy się do Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie na uroczyste rozpoczęcie akcji „Pola Nadziei”. Swoją obecnością zaszczyciła nas sekretarz miasta. Ponownie obecny był także ks. Amrogowicz, tym razem dziękując młodzieży za włączenie się w akcję „Pola nadziei” przytoczył słowa znanej piosenki „Bo jak nie my to kto”. Marta Możejko prowadząca z kolei wskazała, że hospicjum domowe to 26 osób pracujących, pomagającym 150 chorym. Jak widać potrzeby są duże, a rąk do pracy nigdy nie za wiele. Stąd znów podziękowanie dla wolontariuszy medycznych i dla nas- wolontariuszy akcyjnych.

          Na koniec każdy mógł uczynić to co kojarzy się z „Polami Nadziei”, czyli zasadzić samemu cebulki żonkili na skwerze Jana Pawła II. Ten skromy gest symbolizuje niesienie radości cierpiącym, pokazuje naszą pamięć o potrzebujących. Należy mieć nadzieję, że inni mieszkańcy Oławy patrząc na te wysadzane żonkilami „Pola Nadziei” również chociaż w drobnym stopniu dołączą się do akcji.

                                                                                                         

Aleksandra Szymkowiak

Najbliższe wydarzenia

 

 18.05 Zebranie z rodzicami

Patron szkoły

Nasz Patron

Mieli po kilkanaście lat, a nawet mniej. Zamiast zabawy w ciepłym, przytulnym pokoju wybrali nocne warty, służbę w okopach w śniegu i błocie. Czytaj więcej ...

Program uroczystości 

Uroczystość    

Sponsorzy

Galeria

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com