Samorzad uczniowski zaprasza na 1

Więcej zdjęć w galerii...

"WYPŁYWAMY W REJS ZWANY NAUKĄ"

30 października w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie, jakim było pasowanie na ucznia. Uroczystość odbywała się w marynarskim stylu. Dzieci z klasy I a i I b musiały wykazać się wiedzą i zaangażowaniem, którym sprostały z uśmiechem na ustach. Nikt nie miał wątpliwości, że zasługują na przyjęcie na pokład Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie.

W dniach 1, 2 listopada br. blisko trzydziestu wolontariuszy klas siódmych i ósmych naszej szkoły kwestowało przy oławskim cmentarzu na ul. Ofiar Katynia w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz życzliwości odwiedzających oławską nekropolię udało się zebrać kwotę ponad 2 tysięcy złotych na rzecz akcji. Organizatorzy oraz Samorząd uczniowski wszystkim zaangażowanym składa serdecznie podziękowania za wsparcie inicjatywy.

Dnia 24.10.2019 r. w Oławskim Klubie Szachowym Parnas odbyły się miejskie zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach. W zawodach naszą szkołę reprezentowali: Julia Hołtra, Michał Czerwiński, Szymon Mikołajek i Oliwier Czech. Nasi uczniowie okazali się najlepsi! Zdobyli I miejsce zarówno w kategorii drużynowej, jak i indywidualnej. Przed nimi jeszcze etap powiatowy i finał strefy wrocławskiej. Życzymy powodzenia!

80  rocznica wybuchu II wojny światowej. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

23 października w Sali Rajców oławskiego Ratusza odbył się finał  II edycji konkursu pod hasłem: „100 pytań na 100- lecie Odzyskania Niepodległości”.

„100 pytań na 100 lecie Odzyskania Niepodległości” – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

  

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu, ogłoszonego przez Empik.

Jeżeli codziennie każdy z nas lub z naszych rodzin odda głos,

możemy otrzymać książki do biblioteki. Jak głosować?

Należy kliknąć link,który mamy na poczcie. Pomocą będzie załączony rysunek naszej uczennicy z klasy 8D-Laury Grabarczyk.

Proszę zagłosuj !

14 października to dzień w kalendarzu poświęcony nauczycielom i oświacie. Nasze miasto włączyło się w obchody Dnia Nauczyciela i 15.10.2019 r.  Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann wręczył nagrody i odznaczenia zasłużonym pracownikom oświaty. Uroczystość odbyła się w Sali Rajców w Ratuszu.


TomekWiększość mieszkańców Oławy słyszała już o małym Tomku, uczniu pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 8, Tomciu Walecznym, który toczy najcięższą walkę w życiu. Walkę z bardzo ciężką chorobą - nowotworem pnia mózgu.

 

Wszelkie dostępne w Polsce metody leczenia zostały wyczerpane. Ale to nie znaczy, że Tomek się poddaje. Tomek i jego Rodzice nadal walczą o dłuższy i szczęśliwy wspólny czas. Potrzebują pomocy - pieniędzy na opłacenie kosztownych terapii za granicą.

 

Wspieramy jego zbiórkę funduszy na leczenie, ale nasza pomoc to wciąż mała kropla w wielkim oceanie potrzeb. Dlatego prosimy również Was: wpłaćcie choć symboliczne kwoty dla Tomcia Walecznego.

 

Można to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl (www.zrzutka.pl/tomciowaleczny) lub podczas akcji, która odbędzie się 16 i 17 października w naszej szkole.W czwartek 26 września  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji szkolnej przystąpiły VII i VIII klasy szkół podstawowych. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, natomiast chłopcy ukończyli zawody na miejscu drugim.20190926 103943

We wtorek 1 października dziewczęta mogły dalej rywalizować w Sztafetowych Biegach Przełajowych tym razem na szczeblu powiatowym, gdzie okazały się bezkonkurencyjne ponownie  zajmując pierwsze miejsce.

20191001 113104